Inspirerende wetenschapslezing op !mpulse Kollum over 'energie en geopolitiek'!
Bij ons op school vinden we het belangrijk dat leerlingen worden uitgedaagd om verder te denken, vragen te stellen en de wereld met een onderzoekende blik te bekijken. Wetenschap vormt daarvoor de sleutel. Ze leert je niet alleen wat we weten, maar vooral hoe we tot kennis komen — door kritisch te denken, te onderzoeken en te begrijpen hoe de wereld werkt.
Daarom besteden we op !mpulse Kollum expliciet aandacht aan wetenschap en wetenschappelijke vorming. Om dat te stimuleren, organiseren we jaarlijks, in samenwerking met verschillende wetenschappers en universiteiten en de Stichting Kollum Promotie een serie wetenschapslezingen in theater De Colle. Tijdens deze avonden vertellen wetenschappers uit verschillende vakgebieden over hun onderzoek, hun ontdekkingen en de betekenis daarvan voor de samenleving. Zo maken onze (vwo-)leerlingen kennis met de wereld van wetenschap en ervaren ze hoe inspirerend wetenschappelijk denken kan zijn.
Op woensdag 28 oktober 2026 om 19.30 uur in Theater De Colle ontvangen we Jilles van den Beukel, een bekende Nederlandse geofysicus, energie-expert en analist. De titel van de lezing luidt: “Energie en Geopolitiek: de kwetsbaarheid van Nederland in een meer gespannen wereld.”
Ben je nieuwsgierig, wil je meer hierover weten of wil je graag aansluiten bij deze ispirerende wetenschapslezing? Meer informatie over deze en andere lezingen én inschrijven voor de lezing van 28 oktober kan op de Wetenschapslezingen pagina!
Tot woensdag 28 oktober!